Статті

Відвідувачі

Статті


Павло Петренко: «Прийняття Кодексу з процедур банкрутства забезпечить покращення позиції України в рейтингу Doing Business»

Прийняття Кодексу з процедур банкрутства забезпечить покращення позиції України в рейтингу Doing BusinessПавло Петренко: «Прийняття Кодексу з процедур банкрутства забезпечить покращення позиції України в рейтингу Doing Business»

Прийняття Верховною Радою в другому читанні Кодексу України з процедур банкрутства забезпечить зростання України на 80 позицій в рейтингу Doing Business за напрямком «Вирішення неплатоспроможності» та на 9 позицій у загальному рейтингу легкості ведення бізнесу.
Скарга на суддю: які порушення допускають судді

Скарга на суддю: які порушення допускають суддіСкарга на суддю: які порушення допускають судді

Член ВРП Андрій Бойко висвітлив формування єдиних підходів до практики дисциплінарних проваджень щодо суддів та притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Про дисциплінарну відповідальність судді А. Бойко розповів на конференції «Судова реформа в Україні: досягнення та подальші кроки».
Визнання недійсними рішень загальних зборів юрособи: огляд судової практики КГС ВС

Визнання недійсними рішень загальних зборів юрособи: огляд судової практики КГС ВС

Дана категорія спорів є найпоширенішою, адже становить майже половину від усіх корпоративних спорів.

Станом на 31 травня 2018 року палатою для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду ухвалено 159 постанов у корпоративних спорах, з них 77 — це постанови у спорах про визнання недійсними рішень загальних зборів юридичних осіб. Очевидно, що дана категорія спорів є найпоширенішою, адже становить майже половину від усіх корпоративних спорів.
Як повернути судовий збір?

Як повернути судовий збір?

В одних випадках ДКС перекаже кошти самостійно, в інших — платнику доведеться проявити активність. На практиці нерідко трапляються випадки, коли в особи виникає право на повернення сплаченого судового збору в повному обсязі або частково. Розглянемо особливості такої процедури на прикладі типових ситуацій.
Старт судової реформи: 10 ключових новацій.

Старт судової реформи - 10 новаційЗ 30 вересня починає діяти судова реформа, яку парламент ухвалив іще влітку, і яка може докорінно змінити роботу системи правосуддя України.

2 червня 2016 року після тривалих суперечок Верховна Рада ухвалила два документи – зміни до Конституції щодо правосуддя та новий закон про судоустрій та статус суддів.
Що дає досудова санація.

Що дає досудова санація.Що дає досудова санація.

Досудова санація, це процедура, яка не так часто використовувалася досі в Україні. Досвід «Укрнафти» в цьому відношення може стати показовим.
Діючий закон про банкрутство має існувати далі.

 Євген Рокитський: Діючий закон про банкрутство має існувати далі.Євген Рокитський: Діючий закон про банкрутство має існувати далі.

Партнер ЮФ «Аріо Кепітал Груп» Євген Рокитський, який шість останніх років пропрацював у Світовому банку, в ексклюзивному інтерв‘ю інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація розказав про слабкі місця вітчизняного процесу банкрутства та гарячі точки в ньому, які породжують корупцію.
Хозяйственный процессуальный кодекс на пороге изменений.

Хозяйственный процессуальный кодекс на пороге изменений.Хозяйственный процессуальный кодекс на пороге изменений.

Необходимость существенного обновления Хозяйственного процессуального кодекса Украины, который был принят еще в 1991 г., назрела уже давно. 
Будет ли поставлена точка в реформе исполнительной службы до 2016 г.?

Будет ли поставлена точка в реформе исполнительной службы до 2016г.?Новое исполнение

Будет ли поставлена точка в реформе исполнительной службы до 2016 г.?

Мария Мисюра,

«Судебно-юридическая газета»

Само по себе решение суда или органа власти только декларирует изменение прав и обязанностей лиц, а фактическая их реализация не всегда проходит в добровольном порядке.
Діючий закон про банкрутство треба повністю переписати.

Діючий закон про банкрутство треба повністю переписати.В‘ячеслав Лецкан: Діючий закон про банкрутство треба повністю переписати.

В‘ячеслав Лецкан, голова ради Всеукраїнської саморегулівної організації арбітражних керуючих «Асоціація антикризового менеджменту», в ексклюзивному інтерв‘ю
Як неправильне тлумачення вимог кредиторів до боржника шкодить інтересам власника.

Як неправильне тлумачення вимог кредиторів до боржника шкодить інтересам власника. Умови ефективного банкрутства чи Як неправильне тлумачення вимог кредиторів до боржника шкодить інтересам власника.

Банкрутство підприємства іноді стає останнім інструментом захисту інтересів власника. Секрети ефективного використання цього інструменту, а також практику застосування законодавства боржниками , кредиторами та судами обговорювали експерти під час практикуму, що відбувався цими днями в Києві.
Компанія Malaysia Airlines оголосила про банкрутство

Компанія Malaysia Airlines оголосила про банкрутство

Малайзійський авіаперевізник Malaysia Airlines оголосив про технічне банкрутство і звільнення 20 тис. співробітників.
Кабмін хоче прискорити виплати вкладникам банків-банкрутів

Кабмін хоче прискорити виплати вкладникам банків-банкрутів

 Кабінет міністрів України пропонує прискорити виплати клієнтам банків, що ліквідовуються, та продовжити термін ліквідації банків до 5 років.
Представление информации о бенефициарах

ФОРМА №4: все, что вам нужно знать о представлении информации о бенефициарах

До 25 мая юрлица должны подать информацию о конечных выгодополучателях. Учитывая это, мы обобщили всю необходимую информацию о представлении формы №4: кому, когда, как и что будет, если не сделать этого вовремя
Самобанкротство: выход из безвыходности

Самобанкротство: выход из безвыходностиСамобанкротство: выход из безвыходности.
Юрист рассмотрела этапы и действия, которые должны быть совершены должником по «процедуре самобанкротства», а также основания, которые позволяют суду возбудить ...
О некоторых аспектах реализации заложенного имущества в процедуре банкротства.

О некоторых аспектах реализации заложенного имуществаО некоторых аспектах реализации заложенного имущества в процедуре банкротства.

Думки з приводу реалізації заставного майна в ліквідпроцедурі.
Хто повинен оплачувати витрати на ліквідацію безгрошового боржника?

Хто повинен оплачувати витрати?Хто повинен оплачувати витрати на ліквідацію безгрошового боржника?

Попри відсутність законодавчого регулювання, господарські суди проводять ліквідацію безгрошового боржника без фінансування процедури.
Культура возвращения долгов.

Кльтура возвращения долгов. Культура возвращения долгов.

Прокредиторская модель законодательства о банкротстве должна изменить ориентир общества из евразийского типа цивилизации на европейский
Чи має право пленум ВГС заповнювати прогалини в законодавстві та вдаватися до регулювання суспільних відносин?

Чи має право пленум ВГС заповнювати прогалини в законодавстві та вдаватися до регулюваняя суспільних відносин?Чи має право пленум ВГС заповнювати прогалини в законодавстві та вдаватися до регулювання суспільних відносин?
Актуальні питання продажу майна банкрута у процедурі ліквідації.

Актуальні питання продажу майна у процедурі ліквідаціїАктуальні питання продажу майна банкрута у процедурі ліквідації.

Суддею господарського суду Дніпропетровської області Примаком С.А. в науково-практичному журналі «Санація та банкрутство» опубліковано статтю про актуальні питання продажу майна банкрута у процедурі ліквідації.
Позичальникам дали можливість затягувати процедуру банкрутства.

Позичальникам дали моливість затягувати процедуру банкрутстваЗакон дозволяє позичальнику затягувати процедуру банкрутства та ускладнює повернення коштів кредиторам

Нова редакція закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», на думку експертів, не виправдала пов‘язаних із нею сподівань.
Ліквідація юридичних осіб

Ліквідація юридичних осібЛіквідація юридичних осіб

За законом про банкрутство можна ліквідувати лише юрособу, майно якої забезпечує покриття судових витрат.
Чому законодавець обмежив строк роботи арбітражного керуючого й що робити, якщо вкластись у цей час не вдається?

Чому законодавець обмежив строк роботи арбітражного керуючого?Чому законодавець обмежив строк роботи арбітражного керуючого й що робити, якщо вкластись у цей час не вдається?

Реалізація положень закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції від 22.12.2011) вказує на наявність певних недоліків, що негативно впливають на його розуміння, тлумачення й застосування.
«Господарський» акцент

Господарський акцент«Господарський» акцент

Минулого року Вищий господарський суд активно працював над становленням єдиної практики. Так, було підготовлено низку інформаційних та оглядових листів, прийнято кілька постанов пленуму ВГС.
Правозастосування нового Порядку контролю за діяльністю арбітражних керуючих.

Порядок контролю за діяльністю арбітражних керуючихЩодо окремих аспектів правозастосування нового Порядку контролю за діяльністю арбітражних керуючих

Контроль за діяльністю арбітражних керуючих є одним з основних повноважень Міністерства юстиції України як державного органу з питань банкрутства.
Відносини неспроможності: погляди практиків.

Відносини неспроможностіВідносини неспроможності: погляди практиків

Питання провадження у справах про банкрутство за новою системою останнім часом у всіх на вустах. Так, учасники засідання ради комітету з конкурсного права Асоціації правників України спробували розібратися,
Проблеми конкурсного права в Україні

Проблеми конкурсного права в УкраїніПроблеми конкурсного права в Україні. Крок уперед, два кроки назад

В Україні поняття «конкурсне право» як найменування галузі спеціальних знань, галузі (підгалузі) права з тяжкістю пробиває собі місце в системі права, освітлює правову темряву, долаючи на своєму шляху догми та ломаючи стереотипи.
Арбітражний керуючий - статус і повноваження у процедурах справи про банкрутство

Талан Л.Г.Арбітражний керуючий, його статус і повноваження у різних процедурах справи про банкрутство відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції від 22.12.2011 р.

 

 
Арбітражні керуючі - суб‘єкти незалежної професійної діяльності: вимоги та порядок набуття статусу.

Арбітражний керуючий – вимоги та порядок набуття статусу.Арбітражні керуючі - субєкти незалежної професійної діяльності: вимоги та порядок набуття статусу

Виділення на законодавчому рівні нової професії - професії арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) - пов‘язане з ухваленням у грудні 2011 року та набранням чинності з 19 січня 2012 року нової редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон).
Страхування професійних ризиків арбітражного керуючого

страхуванняСтрахування професійних ризиків арбітражного керуючого.

 Арбітражні керуючі, які мають намір здійснювати професійну діяльність, зобов’язані «добровільно» застрахувати свої професійні ризики.Вплив забезпечених кредиторів на ліквідаційну процедуру істотно зменшиться

кредиториВплив забезпечених кредиторів на ліквідаційну процедуру істотно зменшиться

18.01.2013 набере чинності закон «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у новій редакції (№4212-VI). Правове регулювання у зв’язку із цим істотно зміниться. Враховуючи актуальність питання внаслідок погіршення економічної ситуації в країні та впливу міжнародних факторів, пропонуємо звернути увагу на неоднозначні моменти, що можуть виникнути, якщо майно боржника — під обтяженням.
Виконавчий збір

Про проблемні аспекти стягнення державою виконавчого збору

Слід визнати, що визначення поняття «виконавчий збір» у законі «Про виконавче провадження» відсутнє. Адже, як було написано в підручниках з радянського цивільного права, «дати науково правильне визначення — означає розкрити предмет його суті».
Відображення у податковому обліку платника податку – банкрута

Відображення у податковому обліку платника податку – банкрута списання кредиторської заборгованості, яка не внесена до Реєстру вимог кредиторів.

Відповідно до ст. 11 Закону України від 14 травня 1992 року № 2343-XII «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2343) не пізніше ніж на п’ятий день з дня надходження заяви про порушення справи про банкрутство виноситься ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство, в якій вказується про прийняття заяви до розгляду, про введення процедури розпорядження майном боржника, призначення розпорядника майна, дату проведення підготовчого засідання суду, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Комітет кредиторів у процедурі банкрутства

Комітет кредиторів у процедурі банкрутства

Л.Г. Талан  - адвокат, арбітражний керуючий,
Президент громадської організації
Придніпров’я», м. Дніпропетровськ
Є.Г. Князєва – юрист Центру антикризового
управління
підприємствами «Сприяння»,
м. Дніпропетровськ
Мирова угода у банкрутстві

Мирова угода у процедурі банкрутства
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»...
Л.Г. Талан,  арбітражний керуючий
Порядок створення СРО

Порядок створення та діяльності СРО арбітражних керуючих за новою редакцією Закону, практичні особливості.

О.Сотник, арбітражний керуючий
Порука та мораторій у банкрутстві

Співвідношення поруки та мораторію у банкрутстві
Ярослав Теклюк,
член Ради Асоціації

Вячеслав Пєсков, юрист
Ключевая проблема банкротства

Ключевая проблема банкротства
Ключевой проблемой в контексте процедуры банкротства...
Ольга Иванив, адвокат,
юрист ЮФ «Василь Кисиль и Партнеры»
Банкротство должника, ликвидируемого собственником

За последние несколько лет в Украине...

Песков Вячеслав, адвокат
Иванив Ольга, адвокат