Матеріали категорії

Відвідувачі

Автоматизована система.

Реєстрація арбітражних керуючих в автоматизованій системі

Відповідно до ст. 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992, № 2343-XII кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна господарським судом у справах про банкрутство затверджується Пленумом Вищого господарського суду України за погодженням з державним органом з питань банкрутства.
Звертаємо увагу, що з 19.01.2013р. почало діяти Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, яке затверджено Постановою пленуму Вищого господарського суду України від 16.01.2013 N 1 та погоджено Листом Міністерства юстиції України від 15.01.2013 N 13.2-20/120.
Так, арбітражний керуючий не пізніше двох місяців до початку нового календарного року повинен зареєструвати електронну поштову скриньку в домені mail.gov.ua на офіційному веб-сайті ДСА України (Державної судової адміністрації України) для забезпечення електронного обміну інформацією з господарськими судами і адміністратором автоматизованої системи та надіслати на адресу електронної пошти адміністратора автоматизованої системи повідомлення арбітражного керуючого. Електронні поштові скриньки за інформацією ДП «Інформаційні судові системи» заведено кожному арбітражному керуючому.
При цьому, слід відзначити, що арбітражні керуючі, які отримали свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) протягом календарного року, мають право надіслати повідомлення в порядку, передбаченому пунктом 3.2 Положення. Тобто, не пізніше двох календарних місяців з моменту отримання свідоцтва.
Повідомлення арбітражного керуючого повинне відповідати встановленій формі (Додаток N 1 до зазначеного Положення). Таке повідомлення повинно бути підписано арбітражним керуючим за допомогою електронного цифрового підпису.
Арбітражні керуючі беруть участь в автоматичному визначенні кандидатури арбітражного керуючого на призначення господарським судом у справах про банкрутство з моменту взяття на облік в автоматизованій системі.
Особливо відзначаємо, що у разі ненадходження повідомлення арбітражного керуючого в автоматизованій системі у встановлений строк адміністратор автоматизованої системи припиняє участь арбітражного керуючого в автоматизованому відборі.
Реєстрація в автоматизованій системі має проводитись особисто арбітражним керуючим. Реєстрація через саморегулівну організацію арбітражних керуючих не передбачена чинним законодавством.