Матеріали категорії

Відвідувачі

Банкрутство банку «Таврика» є наслідком змови - Кармазін

Банкрутство банку «Таврика»

 © Фото: www.tavrika.ua
Юристи і вкладники переконані, що НБУ штучно довів банк «Таврика» до банкрутства.
Вкладники банку «Таврика» звинувачують НБУ в тому, що це він довів фінустанову до банкрутства. Регулятор раніше домовлених термінів зажадав від установи повернути кредит у 350 млн грн, який йому виділили для рефінансування. Через це у «Таврики» виникли проблеми з поверненням грошей вкладникам. І це, незважаючи на те, що останніми роками банк був досить прибутковим. На думку юристів, НБУ спеціально створив проблеми для цієї фінустанови, оскільки заборонив йому проводити активні банківські операції.
Про масштаби проблеми радіостанції «Голос Столиці» розповів юрист Юрій Кармазін, який надає підтримку вкладникам банку.
«Майже 40 тисяч фізичних осіб-вкладників, плюс юридичні особи. І 40% фізичних осіб – це пенсіонери. Усі ці люди сьогодні виявилися ошуканими. Хоча коли до мене, як до правозахисника і голови Партії захисників Вітчизни звернулися вкладники, я вникнув у цифри і був вражений. Фактично відбулося цілеспрямоване вбивство банку. Банк бере кошти в Національному банку - 350 мільйонів - і його змушують достроково за півроку повернути ці кошти, очевидно, ще й обіцяючи рефінансування. Банк знаходить, акумулює кошти, віддає. І в нього виникають проблеми. Потім Нацбанк вчиняє низку не зовсім дружніх дій, і врешті сам банк і його власники починають виводити гроші. А пенсіонерів кидають напризволяще», - каже юрист.
За його інформацією, вкладники втратили близько 4 млрд грн, бо повертаються суми не більш ніж 200 тисяч грн, а якщо кошти вкладені в сертифікати, вони не повертаються.
«Учора громадські організації і я, як представник цих ошуканих людей, провели прес-конференцію, де ми дали уряду і Національному банку час до 27 березня розібратися з причинами ситуації. Вони створені штучно. І банк можна повернути до активної діяльності. Але Генеральна прокуратура має порушити кримінальну справу, і під підозру потрапляє нинішній голова Національного банку Ігор Соркін, який був на той час заступником голови Нацбанку і в тому числі очолював Фонд гарантування вкладів», - підсумовує Кармазін.
На його думку, ситуація з банком «Таврика» є пробним каменем з метою виявити, як поставляться люди до штучного банкрутства. Якщо до 27 березня не буде прийнято рішень для захисту прав вкладників, зокрема, найменш захищених, ініціативна група буде вимагати рішучих дій не лише від парламенту, а й від закордонних інстанцій.
Питання, навіщо владі знищувати банк, юрист назвав риторичним, уточнивши, що його треба задати власникам цього банку, серед яких – люди, що володіють будівельним бізнесом і ювелірним заводом. «Там багато чого цікавого. Які їх відносини з посадовими особами Нацбанку? На прес-конференції ми показали аналіз того, як знищувався банк. За податками можна було відслідкувати: коли банк був прибутковий, ніяких зауважень до нього не було, а потім раптом обвал на 350 мільйонів. Хоча комісія Нацбанку ще працювала і висновки свої обнародувала тільки після 15 січня цього року, але вже 23 листопада банку фактично заборонили здійснювати будь-які операції. Його керівники почали зловживати своїм службовим становищем, а гроші почали відтягувати на своїх родичів», - каже Юрій Кармазін.
Раніше повідомлялося, що прокуратура Шевченківського району почала досудове розслідування за заявою вкладників банку «Таврика» про привласнення службовцями цієї установи їхніх коштів. А 20 грудня правління Нацбанку прийняло рішення про зарахування цієї фінустанови в категорію неплатоспроможних.