Матеріали категорії

Відвідувачі

Уряд не здатен врятувати ЖКГ від банкрутства

Борги комунальних підприємств в три рази більше річного бюджету Міністерства інфраструктури. Борги українських комунальних підприємств в три рази більше річного бюджету Міністерства інфраструктури або МінАПК. Причина - тарифи для населення. Вони покривають у середньому лише 66,5% собівартості водопроводу, свідчить статистика Мінрегіонбуду. У теплозабезпеченні і того менше - 57,3%.

Так, з січня 2010 року по травень 2012 борг через різницю між собівартістю і тарифами по всій Україні склав 15,8 млрд грн. Найгірше йдуть справи там, де урбанізація - вища, переконана директор департаменту економіки системи життєзабезпечення Мінрегіонбуду Світлана Старцева. Сільське населення рідше користується централізованим опаленням або водопроводом. Звідси і проблеми урбанізованої Східної України.

Зазвичай збитки ЖКГ покривалися за рахунок держдотацій. Але в 2010 і 2011 року коштів на них у бюджеті не було. В результаті за два роки борг бюджету перед комунальниками досяг 10,7 млрд грн. За перший квартал 2012 р. борг зріс ще на 2,74 млрд грн.

Раніше ЗМІ публікували інформацію про те, що, на думку віце-прем‘єр-міністра України Валерія Хорошковського, вже за 3-5 років ЖКГ стане значно цікавіше.

За матеріалами "Багнет"