Матеріали категорії

Відвідувачі

Діловодство та архів арбітражного керуючого. Відповіді Міністерства юстиції на най поширені запитання.

 1. Як розмежувати архів арбітражного керуючого від архіву підприємства-боржника? Вхідна/вихідна кореспонденція, відповіді, запити – відносяться до архіву арбітражного керуючого чи підприємства-боржника?

Дія Правил організації діловодства та архіву арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), затверджених наказом Міністерства юстиції України від 15 березня 2013 року № 447/5, поширюється на діловодство та архів арбітражного керуючого(розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) як суб’єкта незалежної професійної діяльності та не стосується діловодства та архіву підприємства-боржника, у справі про банкрутство щодо якого арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора.

Тобто, незалежно від того, чи призначений арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) у конкретній справі про банкрутство, чи не призначений для виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора зобов’язаний забезпечити ведення власного діловодства та архіву. А під час виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора у справі про банкрутство арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) повинен паралельно вести власне діловодство та архів, а також забезпечити організацію діловодства та архіву підприємства-боржника як прирівняною Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до службової особи такого підприємства-боржника.

І саме з метою орієнтування арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) щодо необхідних документів, які повинні формуватися відповідно до вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, строки їх зберігання було передбачено вищезазначеними Правилами Примірна номенклатури справ арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Така Примірна номенклатура справ максимально виокремлює документи, що пов’язані з діяльністю арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та не стосується діловодства та архіву підприємства-боржника.

Продовження...