Матеріали категорії

Відвідувачі

Сергій Боярчуков: «Сьогодні доленосний день для українців, банківської системи та професіоналів боргового ринку»

Доленосний деньСергій Боярчуков, голова Комітету з питань банкрутства ААУ:

День підписання президентом України Кодексу з процедур банкрутства є надзвичайно важливим та доленосним для багатьох українців, банківської системи та професіоналів боргового ринку.

По-перше, сьогодні фактично народився абсолютно новий для України інститут – інститут банкрутства фізичних осіб. Він дозволить українцям-боржникам нарешті звільнитися від кредитної кабали та отримати другий шанс налагодити своє життя. У свою чергу банки зможуть нарешті позбавитися безнадійних кредитів та очистити свої баланси.

По-друге, новий Кодекс скасовує мораторій на валютні кредити, який роками стримував розвиток кредитного сектору економіки та заважав відродженню масового іпотечного кредитування в країні, про яке так сильно всі мріють. З підписанням Кодексу це питання вирішується автоматично, й дуже великі банківські кредитні портфелі буде розблоковано. 

По-третє, підписаний сьогодні президентом нормативний акт дає позитивний сигнал як українським, так й іноземним інвесторам та кредиторам, що їхні капітали в Україні будуть захищені на якісно новому рівні буквою закону, оскільки новий Кодекс прибирає цілу низку дискримінаційних норм, у тому числі стосовно захисту інтересів заставних кредиторів, які існували до сьогодні в діючому законі «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

І нарешті - останнє та найважливіше. Новий Кодекс дозволить народитися дійсно самостійній професії арбітражного керуючого! Адже донині арбітражний керуючий більшою мірою був, так би мовити, «помічником» судді, ніж самостійно процесуальною фігурою. З підписанням Кодексу все має змінитися. Він нам дає шанс на народження професії арбітражного керуючого. Ми сподіваємося на краще!

 

https://bankruptcy-ua.com/news/11471?fbclid=IwAR19rQGdOhsBI3rz0OBaiAAOY9-L_RqbL6jSxkRZo9LxfObNMpnj3v9MjXk