Матеріали категорії

Відвідувачі

Кабмін хоче прискорити виплати вкладникам банків-банкрутів

БанкКабінет міністрів України пропонує прискорити виплати клієнтам банків, що ліквідовуються, та продовжити термін ліквідації банків до 5 років.

Про це йдеться в пояснювальній записці до проекту закону № 2045а від 8 червня «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку».

«Метою законопроекту є удосконалення процедури виведення неплатоспроможних банків з ринку, а також посилення захисту прав вкладників шляхом прискорення проведення виплат відшкодування коштів таким вкладникам», - зазначається в записці.

Крім цього, проектом передбачено зменшення строків формування та затвердження реєстрів вкладників з трьох днів до одного та з шести до трьох відповідно. При цьому виплата розпочинається наступного дня після затвердження реєстру вкладників замість семи днів, встановлених раніше.

У проекті закону також пропонується збільшити термін ліквідації банків до п'яти років проти трьох існуючих, заборонити можливість продовження терміну знаходження банку у статусі проблемного та інше.

 

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/kabmin_hoche_priskoriti_viplati_vkladnikam_bankiv_bankrutiv_2061979