Матеріали категорії

Відвідувачі

Кабмін ухвалив проект змін до закону про банкрутство

З метою вдосконалення законодавства у сфері банкрутства Кабмін запропонував внести ряд важливих змін у відповідний закон, який ще не набув чинності. Серед іншого, передбачається оприлюднення результатів справ на сайті Вищого господарського суду.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, ухвалений Верховною Радою України 22 грудня 2011 року Закон «Про внесення змін до Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» привів правове регулювання суспільних відносин у сфері банкрутства у відповідність до сучасних умов, хоча деякі його положення потребують вдосконалення.

Уряд пропонує внести зміни до Закону та розмежувати повноваження зборів кредиторів та комітету кредиторів на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство. У тому числі, з урахуванням міжнародного досвіду, передбачається віднести до виключної компетенції зборів кредиторів повноваження щодо схвалення плану санації у процедурах розпорядження майна та санації боржника.

Передбачається внести зміни щодо проведення обов’язкової оцінки майна підприємств з часткою державної власності, здійснення продажу майна боржника виключно через аукціон, запровадження повторного визначення кандидатури розпорядника майна із застосуванням автоматизованої системи.