Матеріали категорії

Відвідувачі

Підсумки круглого столу на тему: «Забезпечені кредитори. Законодавчі новели та перспективи».

У роботі круглого столу взяли участь представники Міністерства юстиції України, Вищого господарського суду України, фахівці банків державного та приватного сектору, юристи, які практикують в галузі відновлення платоспроможності і банкрутства.
Учасники обговорили: перспективи застосування нової редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», законодавчі новели правового статусу забезпеченого кредитора та гарантії його прав, порядок набуття статусу забезпеченого кредитора у справі про банкрутство. Права забезпеченого кредитора; особливості оцінки та продажу майна банкрута, що є предметом забезпечення; механізми задоволення вимог забезпеченого кредитора. Учасниками було змодельоване провадження у справі про банкрутство.
Підсумовуючи, учасники круглого столу прийшли до висновку, що Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції від 22 грудня 2011 року №4212-VI запровадив ряд позитивних змін, спрямованих на захист прав забезпечених кредиторів. В той самий час, існує ряд прогалин, що дають підстави для неоднакового застосування його норм чи навіть для зловживань. Багато залежатиме від того, як суди будуть тлумачити та застосовувати Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» на практиці.

Прес-служба
ВГО «Асоціація антикризового менеджменту».