Матеріали категорії

Відвідувачі

Посилання кредитора на факт своєчасного направлення заяви з грошовими вимогами на адресу боржника та розпорядника майна є безпідставними.

Посилання кредитора на факт своєчасного направлення заяви з грошовими вимогами.Посилання кредитора на факт своєчасного направлення заяви з грошовими вимогами на адресу боржника та розпорядника майна є безпідставними, оскільки положення ч. 1 ст. 14 Закону про банкрутство чітко передбачають обов’язок звернення кредитора у встановлений строк саме до господарського суду.
Як встановлено судами попередніх інстанцій, грошові вимоги кредитора становлять заборгованість боржника зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період січень - грудень 2012, тобто ці вимоги виникли до порушення провадження у справі про банкрутство боржника і згідно з п. 5 ст. 1 Закону про банкрутство є конкурсними, а тому повинні бути заявлені у строки, встановлені ст. 14 Закону про банкрутство.
Однак заява кредитора з грошовими вимогами до боржника була подана лише 19.04.2013, тобто з пропуском присічного строку, встановленого законом для її подання.
Оскільки кредитор не звернувся у встановленому порядку з грошовими вимогами до боржника, то в силу ч. 2 ст. 14 Закону про банкрутство ці вимоги є погашеними.
Таким чином, сплив граничного строку на подання заяви з грошовими вимогами до боржника в порядку ст. 14 Закону про банкрутство не дає право кредитору вимагати визнання його грошових вимог.
Посилання кредитора на факт своєчасного направлення заяви з грошовими вимогами на адресу боржника та розпорядника майна є безпідставними, оскільки положення ч. 1 ст. 14 Закону про банкрутство чітко передбачають обов’язок звернення кредитора у встановлений строк саме до господарського суду.
Разом з тим, встановивши факт порушення кредитором встановленого порядку звернення з конкурсними грошовими вимогами, суд першої інстанції помилково дійшов висновку про необхідність відхилення заяви кредитора з грошовими вимогами.
У даному випадку, в силу приписів ч. 2 ст. 14 Закону про банкрутство, заява кредитора підлягає поверненню без розгляду.

Постанова ВГС України від 05.03.2014 р .у справі N 901/254/13-г

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/37508240