Матеріали категорії

Відвідувачі

Право на апеляційне оскарження.

Право на апеляційне оскарженняПраво на апеляційне оскарження мають особи, що набули процесуального права сторони або учасника у справі про банкрутство.
Згідно зі ст. 210 Господарського кодексу України кредиторами неплатоспроможних боржників є юридичні або фізичні особи, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов’язань до боржника.
Таким чином, право на апеляційне оскарження мають особи, що набули процесуального права сторони або учасника у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 5 ст. 52 Закону ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
Судом апеляційної інстанції встановлено та не заперечується заявником касаційної скарги, що заявник не є стороною чи учасником у справі про банкрутство. Дніпропетровська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області в порядку вимог ч. 5 ст. 52 Закону не зверталась із заявою до господарського суду з вимогами до ПП «Адверса Плюс».
Таким чином, суд апеляційної інстанції правомірно дійшов висновку про те, що апеляційне провадження за апеляційної скаргою Дніпропетровської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області підлягає припиненню на підставі ч. 1 п. 1 ст. 80, ст. 91 ГПК України, оскільки заявник не набув процесуального права сторони або учасника у справі про банкрутство.

Постанова ВГС України від 15.05.2014 р. у справі N 26/5005/10073/2012.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/38746593