Матеріали категорії

Відвідувачі

ВГС просять унеможливити продаж майнових комплексів за 1 грн 

Банкіри пропонуються встановити, що положення щодо зниження початкової вартості при проведенні повторного та другого повторного аукціону не застосовуються до реалізації майна боржника як цілісного майнового комплексу.

З такою пропозицією НАБУ звернулась до Вищого господарського суду України, повідомляє „ЗіБ” з посиланням на НАБУ.

Справа в тому, що ВГСУ надав роз’яснення господарським судам стосовно застосування деяких положень нової редакції Закону про банкрутство (інформлист ВГСУ від 28 березня 2013 року №01-06/606/2013). В документі мова йде про особливості продажу майна боржника на аукціоні у провадженні справи про банкрутство та формування ціни цього майна. Так, положення вищенаведеного Інформаційного листа передбачають можливість

зниження початкової вартості майна, що продається на аукціоні у рамках провадження справи про банкрутство, до 1грн.

Таким чином, на практиці виникають ситуації, коли все майно боржника у вигляді цілісного майнового комплексу (далі - ЦМК) може бути реалізовано на другому повторному аукціоні за мінімальну ціну в 1,00 грн. без проведення торгів за окремими лотами.

За правилами Закону про банкрутство, ліквідатор, перш за все, розпочинає продаж майна банкрута у вигляді цілісного майнового комплексу. І лише у разі, якщо його продати не вдалося, ліквідатор може здійснювати продаж майна частинами. При цьому, продаж майна має здійснюватися ліквідатором з метою забезпечення його відчуження за найвищою ціною.

Однак законодавством не встановлено обов\'язку ліквідатора проводити оцінку майна боржника перед виставленням його на торги, як ЦМК (вартість визначається сумою визнаних вимог кредиторів). При цьому, повторні торги можуть проводитись зі зниженням вартості до 50%, а на

других повторних торгах вартість знижується доти, доки не виявиться бажаючий укласти договір.  За таких умов виникають негативні наслідки для кредиторів:

- ЦМК підлягає реалізації за будь-яку мінімальну суму, перш ніж відбудеться продаж його окремих складових (за окремими лотами). До того ж, сукупна ринкова вартість  окремих лотів може становити  вищою, ніж від реалізації ЦМК;

- ЦМК реалізується за суму, якої не вистачає для задоволення вимог всіх кредиторів. При цьому, постає запитання, як виокремити з отриманої суми вартість заставного майна.

Для унеможливлення продажу майна боржника у вигляді ЦМК за заниженою ціною, НАБУ звернулася з пропозиціями внести зміни до Інформаційного листа ВГСУ, передбачивши, зокрема, що положення щодо зниження початкової вартості при проведенні повторного та другого повторного аукціону не застосовуються до реалізації майна боржника як цілісного майнового комплексу.

А у разі, якщо майно не реалізоване з других повторних торгів, НАБУ запропонувала передбачити можливість повторного виставлення майна на продаж на перший аукціон окремими одиницями (за окремими лотами) відповідно до положень вказаного закону.

http://zib.com.ua/ua/103037-vgsu_prosyat_unemozhliviti_prodazh_maynovih_kompleksiv_za_1_.html