Матеріали категорії

Відвідувачі

Щодо зобов‘язань банкрута по сплаті ПДВ при реалізації майна в ліквідаційній процедурі – офіційна позиція Мінюсту.

Як вже неодноразово зазначалось, на сьогоднішній день ситуація із сплатою ПДВ під час реалізації активів банкрута в ліквідаційній процедурі неоднозначна. Точки зору тих, хто на сьогоднішній день застосовує зазначені норми права діаметрально протилежні.

Так, судова влада, спираючись на норми Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», схиляються до думки, що під час реалізації активів банкрута в ліквідаційній процедурі не виникає та не може виникнути зобов’язання банкрута по сплаті ПДВ. В той час, як Податкова адміністрація спираючись на норми Податкового кодексу України, підтримує протилежну думку, прирівнюючи реалізацію майна банкрута в ліквідаційній процедурі до операції з постачання товарів, де виникає об’єкт оподаткування ПДВ.

З метою визначити однозначну позицію з цього спірного питання ВГО «Асоціація антикризового менеджменту» звернулась до Міністерства юстиції України.

Розглянувши зазначене звернення, Міністерство юстиції України повідомило ВГО «Асоціацію антикризового менеджменту» (лист № 12832-0-33-12/43.2 від 29.10.2012р.), що позиція Мінюсту з цього приводу була викладена у відповідному листі до Державної податкової адміністрації України від 07.09.2012р. за № 13.2-14/52. Лист був направлений адресату – ДПА України, та копію його отримала ВГО «Асоціація антикризового менеджменту».

В своєму листі № 13.2-14/52 від 07.09.2012р. Міністерство юстиції України, з огляду на приписи Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (зокрема ст.ст. 1, 23, 30 та інш.) та п. 1.3 ст. 1 Податкового кодексу України  зазначає наступне:

З моменту визнання боржника банкрутом припиняється виникнення нових зобов’язань боржника, зокрема, щодо податків та зборів (обов’язкових платежів), в тому числі і податку на додану вартість у зв’язку з реалізацією майна боржника в ліквідаційній процедурі.

Ознайомитись із позицією Міністерства юстиції України, викладеній в листі № 13.2-14/52 від 07.09.2012р. можна на нашому сайті.

З повагою,
Прес-служба
Всеукраїнської громадської організації
«Асоціація антикризового менеджменту».

Документ 1           Документ 2          Документ 3