Матеріали категорії

Відвідувачі

В Україні майно підприємств-банкрутів з держчасткою реалізовуватиметься на спецаукціонах: Мінюст

Міністерство юстиції затвердило порядок організації аукціонів у провадженні у справах про банкрутство щодо майна держпідприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50%. Відповідний наказ підписав міністр юстиції Олександр Лавринович, повідомляє прес-служба Мінюсту.

Затверджений порядок встановлює процедуру визначення та узгодження Мінюстом кандидатури організатора аукціону.

Документ розроблено відповідно до частини третьої статті 49 закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції від 22 грудня 2011 № 4212-VI), яка визначає, що порядок організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50%, встановлюються органом, уповноваженим управляти державним майном.

Відповідно до затвердженого порядку, замовником аукціону буде виступати керуючий санацією або ліквідатор, призначений у справі про банкрутство боржника господарським судом. Організатор аукціону буде визначатися замовником за погодженням з Міністерством юстиції.

На організатора аукціону можуть претендувати юридичні особи, які мають право здійснювати продаж майна шляхом проведення аукціону, які мають досвід проведення аукціонів не менше трьох років, технічні можливості для забезпечення продажу майна боржника шляхом проведення аукціону. Крім того, встановлено, що організатором аукціону не може бути заінтересована особа стосовно боржника, кредиторів та замовника аукціону.

У разі, якщо вимогам буде відповідати кілька претендентів, переможець буде встановлено у результаті конкурсного відбору. При цьому, буде оцінюватися досвід роботи, технічні можливості претендента, а також пропозиції щодо суми винагороди за проведення аукціону.

Оголошення про проведення аукціону буде розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції та на офіційному веб-сайті боржника не пізніше, ніж за три місяці до дати його проведення.

Даний порядок організації аукціонів набуде чинності одночасно із законом України "Про внесення змін до закону України" Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом "(зазначений закон набирає чинності 19 січня 2013 р.).

Як відомо, указом Президента України від 6 квітня 2011 № 395/2011 Мінюст було визначено головним органом у системі центральних органів виконавчої влади щодо формування і забезпечення реалізації державної політики з питань банкрутства.

За матеріалами rbc.ua