Матеріали категорії

Відвідувачі

Висновок суду апеляційної інстанції про скасування ухвали місцевого господарського суду.

Висновок суду апеляційної інстанції про скасування ухвали місцевого господарського суду.Безпідставним є висновок суду апеляційної інстанції про скасування ухвали місцевого господарського суду про затвердження звіту ліквідатора  у зв’язку з не вчинення ліквідатором вичерпних заходів з виявлення майна банкрута, який обґрунтований виключно посиланням на відсутність ряду запитів, зокрема стосовно права власності боржника на річкові, морські плавзасоби чи авіаційну техніку.
Колегія суддів зазначає, що ліквідаційна процедура у даній справі тривала понад три роки, тоді як ст. 22 Закону про банкрутство встановлений максимальний строк ліквідаційної процедури у 18 місяців. Такий тривалий строк ліквідаційної процедури призводить до ряду негативних наслідків. Зокрема, збільшуються судові витрати на здійснення провадження у справі про банкрутство (оплата послуг арбітражного керуючого, витрати на зберігання майна боржника тощо). У зв’язку з чим якщо ліквідатор працює неефективно, то його дії повинні своєчасно оскаржуватись у порядку ч. 4 ст. 25 Закону про банкрутство.
Як вбачається, протягом усього строку ліквідаційної процедури кредиторами не оскаржувались дії (бездіяльність) ліквідатора з приводу неповного виявлення майнових активів банкрута. Більше того, судом апеляційної інстанції в оскаржуваній постанові не було встановлено жодних доказів або обставин, які б давали підстави для висновку про існування у боржника будь-якого іншого майна окрім фактично виявленого ліквідатором.
За таких обставин постанова суду апеляційної інстанції підлягає скасуванню, як незаконна та необґрунтована, а правомірна ухвала суду першої інстанції - залишенню в силі.

Постанова ВГС України від 12.03.2014 р. у справі N 32/71-10-2067.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/37656902