Матеріали категорії

Відвідувачі

Найпоширеніші запитання, що виникають при стажуванні осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).

 

1. Хто може бути керівником стажування?

Відповідно до пункту 3.9 глави 3 розділу ІІ Положення про систему підготовки і перепідготовки осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), та підвищення кваліфікації і перепідготовки арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27.12.2012 № 1973/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.01.2013 за № 6/22538, керівником стажування особи, яка має намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), є арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), який відповідає таким вимогам: має стаж здійснення діяльності арбітражного керуючого не менше 3 років, брав участь не менше ніж у 15 (у сукупності) справах про банкрутство, у практиці якого було припинення провадження у справі про банкрутство шляхом укладення мирової угоди або виконання плану санації або виконання усіх зобов\'язань перед кредиторами до визнання боржника банкрутом та до якого не застосовувались дисциплінарні стягнення у вигляді позбавлення права на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) (до набрання чинності Законом України від 22 грудня 2011 року N 4212-VI \"Про внесення змін до Закону України \"Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом\" - анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) з підстав, передбачених абзацами третім, шостим, сьомим, дев\'ятим, десятим частини першої статті 21 Закону України \"Про ліцензування певних видів господарської діяльності\").

2. Куди звертатися для отримання інформації щодо кандидатури керівників стажування?

Відповідно до пункту 3.4 глави 3 розділу ІІ Положення про систему підготовки і перепідготовки осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), та підвищення кваліфікації і перепідготовки арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27.12.2012 № 1973/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.01.2013 за № 6/22538, особа, яка має намір пройти стажування, звертається до Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі за місцем реєстрації місця проживання або місця перебування (далі - Головне управління юстиції) із заявою про надання інформації про кандидатури керівників стажування. Головними управліннями юстиції забезпечено ведення обліку (реєстру) арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), які відповідають вимогам керівника стажування відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 27.12.2012 № 1973/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.01.2013 за № 6/22538.

Принагідно зазначаємо, що до заяви про надання інформації про кандидатури керівників стажування слід додавати:

копію паспорта громадянина України (першої, другої сторінок паспорта громадянина України і сторінки, на якій розміщено штамп про реєстрацію місця проживання (перебування) фізичної особи);

копію диплома про вищу юридичну або економічну освіту;

трудову книжку та/або копію трудової книжки, завірену за місцем роботи;

копію сертифіката про проходження навчання у сфері відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Копії вищезазначених документів повинні бути засвідчені в установленому законодавством порядку.

3. Який порядок проходження стажування?

Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не містить обов’язку щодо проходження стажування особою, яка має намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), на підставі трудового договору (контракту).

Згідно з главою 3 розділу ІІ Положення про систему підготовки і перепідготовки осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), та підвищення кваліфікації і перепідготовки арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27.12.2012 № 1973/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.01.2013 за № 6/22538, зарахування на стажування і строк його проходження оформляються наказом керівника стажування – арбітражного керуючого.

Керівник стажування надсилає копію цього наказу протягом 3 робочих днів з дня його видання в Головне управління юстиції за місцезнаходженням своєї контори (офісу), що є основним місцем здійснення його діяльності.

Під час стажування керівник стажування залучає стажиста до надання допомоги керівнику стажування під час здійснення ним заходів щодо відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом не менше ніж у 3 справах.

Керівник стажування може одночасно стажувати не більше 2 стажистів.

У разі неможливості виконання своїх обов\'язків керівником стажування (за станом здоров\'я, у разі анулювання свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора тощо)) стажист звертається в Головне управління юстиції для визначення іншого керівника стажування.

За результатами стажування керівник стажування в останній день проходження стажування складає у двох примірниках відгук про проходження стажування особою, яка має намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), один з яких надається стажисту, другий направляється до Кваліфікаційної комісії арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для вирішення питання про допуск до складення кваліфікаційного іспиту.»

http://www.minjust.gov.ua/section/445